Wat is een posttraumatische stressstoornis?

PTSS behandelen

Posttraumatische stressstoornis wordt ook wel PTSS genoemd. Het is een onstabiele geestelijke gezondheidstoestand na te zijn getriggerd door een traumatische ervaring. Wanneer mensen getuige zijn van angstaanjagende gebeurtenissen of deze meemaken, kunnen ze een trauma oplopen. Sommige mensen kunnen hun geest beheersen en die gebeurtenis vergeten. Het kan echter voor andere mensen moeilijk zijn om de gebeurtenissen te vergeten. Het trauma leidt tot enkele symptomen zoals nachtmerries, flashbacks en ernstige angst. PTSS behandelen zal gemakkelijker zijn met de hulp van een professionele psycholoog. De psycholoog helpt mensen met PTSS om het trauma te verwerken. Hierdoor kunnen ze herstellen van alle klachten.

PTSS behandelen

Wat zijn de symptomen van PTSS?

De symptomen van een posttraumatische stressstoornis treden mogelijk niet onmiddellijk op. Sommige mensen ervaren de symptomen binnen een maand nadat ze de traumatische gebeurtenis hebben meegemaakt. Wanneer ze het trauma voelen, ervaren ze soms nachtmerries. Ze zullen dus moeilijk in slaap kunnen vallen. Bovendien kunnen anderen ernstige angst voelen. Ze hebben meestal oncontroleerbare gedachten over de traumatische gebeurtenis. Als de symptomen niet goed worden behandeld, kunnen ze ernstige problemen veroorzaken in het sociale en beroepsleven. Ze kunnen hun dagelijkse taken niet normaal doen. Daarom kan het zijn dat je bij PTSS behandelen hulp van een psycholoog nodig hebt als je een traumatische ervaring meemaakt.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *