Wat te doen bij voet valgus

voet valgus

Er kunnen verschillende redenen zijn waarom iemand last heeft van de aandoening genaamd: voet valgus, wanneer wordt gepraat over deze aandoening hebben ze het eigenlijk over het feit dat het bitje bij de grote teen scheef staat. Hierdoor staat de grote teen dan ook scheef en vaak naar binnen richting de andere tenen. Het kan zijn dat je zo geboren bent maar in veel gevallen komt het door veel stress rondom deze omgeving door te kleine schoenen of het veel dragen van hakken. Het kan ook zijn dat je door reuma of diabetes deze aandoening krijg. Je kan de aandoening dan ook herkennen door het feit dat de omgeving rondom dit bot rood en dik raakt, ook kan de teen scheef staan en pijn doen wanneer je de teen of het bit aanraakt.  

Speciale zool 

Je kan een voet valgus behandelen aan de hand van een speciale zool, ook wel steunzolen genoemd. De zool wordt precies aangemeten op jouw voeten en zorgt ervoor dat de voeten in een juiste positie komen te staan. Dit stimuleert de spieren rondom de aandoening en kan zorgen voor het rechttrekken van de teen en minder tot geen irritatie.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *